Autodráha

ORAVA RING 

V našich priestoroch sa nachádza najdlhšia digitálna autodráha na Slovensku s dvomi dráhami značky Carrera s dĺžkou viac ako 30m. Vďaka chipom v autíčkach je možné jazdiť až so 6 autíčkami na dvoch dráhach naraz, ktoré je možné meniť vďaka tlačidlu na ovládači. Jazdí sa autíčkami v mierke 1:32, poprípade pre skúsenejších pretekárov je možné aj s väčšími a to v mierke 1:24 (max. 4 autíčka naraz)

Rezerváciu je možné urobiť iba na celú dráhu (pre 4 a viac jazdov) v polhodinovom intervale.

 

AUTÍČKA A OVLÁDANIE

Autíčka sa ovládajú pomocou 2,4GHz ovládačov dvomi tlačidlami. Jedno tlačidlo je plyn (brzda) a druhým sa prepínajú výhybky a tankuje v PIT STOPE.

Je možnosť používania vlastného digitálneho autíčka a ovladača (káblový, alebo bezdrôtový).

PRAVIDLÁ

1. Štart – Hra začína na štarte podľa svetelných signálov alebo iných pokynov. Hráči sa snažia čo najrýchlejšie prejsť trať od začiatku po cieľ.

2. Ovládanie Rýchlosti – Hráči môžu ovplyvňovať rýchlosť svojho vozidla pomocou ovládača. Správne dávkujte rýchlosť podľa charakteristiky trate.

3. Zákruty a Zábery- Pri prechádzaní zákrutami mali by hráči udržiavať kontrolu nad svojím vozidlom a minimalizovať kolízie s inými autami.

4. Palivo a Pit Stop – Počas pretekania je možné jazdiť bez obmedzení, alebo si musíte si sledovat koľko paliva Vám v nádrži ostáva a poprípade dotankovať v Pit Stope, pretože s prázdnou nádržou autíčko výrazne spomalí.